Byliny - kůra  Počet produktů: 6

V této kategorii je možné najít produkty typu dubová kůra, která je používána při zánětech žaludku a střev či k přípravě koupele při popáleninách. Dále prodáváme kůru rostliny Kondurango, která má příznivý vliv na tvorbu enzymů a zlepšuje prokrvení. Další je kůra Krušiny, jejíž hlavní použití je jako projímadlo. Kůra z rostliny Lapacho, která...

V této kategorii je možné najít produkty typu dubová kůra, která je používána při zánětech žaludku a střev či k přípravě koupele při popáleninách. Dále prodáváme kůru rostliny Kondurango, která má příznivý vliv na tvorbu enzymů a zlepšuje prokrvení. Další je kůra Krušiny, jejíž hlavní použití je jako projímadlo. Kůra z rostliny Lapacho, která působí zejména na krev, metabolismus a obranyschopnost organismu. Kůra z Vrby se používá při nachlazení ke snížení teploty a také při nespavosti. A kůra z rostliny Vilcacora příznivě působí při Crohnové chorobě či při zánětech tlustého střeva.

V této sekci můžete nakoupit kůry, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 6 z 6 položek
  • V lidovém léčitelství se používá vnitřně ve formě odvaru při zánětech žaludku a střev a při průjmu. Zevně může sloužit jako kloktadlo při zánětech v dutině ústní a hrtanu, dále k přípravě koupelí při omrzlinách, popáleninách, hemeroidech a pocení nohou.

  • Používá se pro podporu chuti k jídlu a ke zvýšení odolnosti organismu vůči účinkům stresu. Zpomaluje stárnutí buněk. Má příznivý vliv na tvorbu enzymů, zlepšuje prokrvení, má antioxidační účinky. Je vhodná při onkologických onemocněních. Používá se při pocitech slabosti, při doléčování infekčních chorob, při přepracova

  • V lidovém léčitelství se používá jako projímadlo při dlouhodobých zácpách, zejména u starších lidí. Často se přidává do redukčních čajových směsích. Zevně se používá k obkladům na špatně se hojící rány a vředy.

  • Lapacho obsahuje mimořádně cennou kombinaci účinných látek, která příznivě působí na organizmus, zejména na krev, metabolismus a obranyschopnost, Lze jej popíjet dlouhodobě, teplý či studený. Zamezuje vytváření otoku a usazenin v krevním oběhu. Normalizuje výměnu cukru a je pozitivní pro diabetiky. Uklidňuje nervový systém.

  • Používá se při teplotách, bolestech a proti revmatickým obtížím. Uplatňuje se při revmatismu a nemocech z nachlazení ke snížení teploty. Má uklidňující účinek při nespavosti, spojené s bolestivostí kloubů. Zevně se používá k ošetřování špatně se hojících ran a do koupelí proti pocení nohou.

  • Má účinky antioxidační, antibakteriální, antivirové, protizánětlivé, imunostimulační, detoxikační, zabraňující usazování trombů v cévách a snižující krevní tlak. Působí při Crohnové chorobě, zánětech tlustého střeva, narušení bakteriální mikroflóry tlustého střeva po léčbě antibiotiky, peptických vředech. Potlačuje chr

Zobrazují se 1 – 6 z 6 položek