Byliny - list  Počet produktů: 27

V této sekci můžete nakoupit listy bylin a dalších rostlin, které pochází převážně z Čech a Slovenska. V nabídce naleznete listy rostlin Boldo, Brusinky, která je skvělá na močové cesty  při zánětech. Dále listy Jahodníku, Bříza list, Jitrocel list, Medvědice list neboli Medvědice lékařská, Ostružina list, listy Pampelišky, které mají močopud...

V této sekci můžete nakoupit listy bylin a dalších rostlin, které pochází převážně z Čech a Slovenska. V nabídce naleznete listy rostlin Boldo, Brusinky, která je skvělá na močové cesty  při zánětech. Dále listy Jahodníku, Bříza list, Jitrocel list, Medvědice list neboli Medvědice lékařská, Ostružina list, listy Pampelišky, které mají močopudné účinky a Maliník list. Čaj z listů Maliníku je doporučován budoucím maminkám pro snadnější porod.

V této sekci můžete nakoupit listy, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 12 z 27 položek
na stránku
 • Používá se při problémech s vylučováním žluči a jako zklidňující, močopudný a proti-zánětlivý prostředek působící v žlučových a močových cestách. Je vhodný při žlučových kamenech, bolestivém žlučníku nebo játrech, při zánětu močového měchýře a revmatismu. Působí také proti parazitům. Nedoporučuje používat v těhotenství

 • Používá se jako prostředek proti průjmu, k léčbě zánětů střev a močových cest a rovněž se přidává do čajových směsí pro diabetiky jako podpůrný prostředek. Používá se zejména při zánětech močových cest a při zánětech žlučových cest.

 • Používá se jako močopudný prostředek při zánětlivých onemocněních močových cest, do redukčních čajových směsí, a k mírnění bolestí kloubů při dně a revmatismu. Ke zvýšení účinku se při přípravě čaje přidává na špičku nože jedlé sody. Přidává se do urologických čajů. Zevně se používá k přípravě koupelí a k oplachování v

 • V lidovém léčitelství se používá jako močopudný a projímavý prostředek, dále k mírnění křečovitých bolestí hladké svaloviny vnitřních orgánů. Zevně se požívá na ošetřování špatně se hojících ran.

 • V lidovém léčitelství se používá Eukalyptus k rozpouštění hlenů a uvolňování dýchacích cest, k léčbě zánětů dýchacích a močových cest a jako silné antiseptikum. Hojně se používá jako kloktadlo k léčbě zánětů v dutině ústní a nejrůznějších hnisavých ran.

 • Používá se ke zlepšení prokrvení tkání, čímž se zlepší jejich zásobení kyslíkem a živinami. Zlepšuje paměť a schopnost koncentrace i celkovou mentální svěžest. Dále se používá k odstranění hučení v uších, oddálení vzniku a zhoršení chorob oka u diabetiků, rekonvalescenci u osob po mozkové mrtvici, a v neposlední řadě k

 • Používá se k rozšiřování cév, zejména srdečních a mozkových. Posiluje průtok krve srdcem, reguluje krevní oběh, má uklidňující účinky, snižuje krevní tlak a zlepšuje zásobení mozku kyslíkem a živinami. Pro dosažení účinku je vhodné dlouhodobější podávání.

 • Používá se jako sílící prostředek v době rekonvalescence, neboť obsahuje značné množství minerálních látek a vitamin C. Používá se k dezinfekci při průjmových onemocněních, zánětech střevní sliznice, při chorobách ledvin a ledvinových kaméncích. Zevně se může použít v obkladech při krvácivých hemeroidech, při mokvanýc

 • V lidovém léčitelství se používá pro svůj močopudný účinek, zvyšuje vylučování kyseliny močové. Podává se při revmatismu, dně a urátové urolitiaze. Má mírně projímavý účinek. Zevně se používá k omývání špatně se hojících ran, proleženin a bércových vředů.

 • Používá se na ulehčení odkašlávání a k usnadnění odchodu hlenů při nemocech dýchacích orgánů se silným zahleněním. Rovněž je vhodný při poruchách trávení provázených zácpou. Zevně se užívá ve formě obkladů na mokvavé a špatně se hojicí rány.

 • Používá se jako mírně močopudný a žlučopudný prostředek. Obsahuje látky stimulující hladké svalstvo a látky působící proti křečím. Často je obsažen v čajových směsích, kterým dodává příjemnou chuť a vůni. Zevně se používá k ošetření hnisavých ran.

Zobrazují se 1 – 12 z 27 položek