Byliny - květ  Počet produktů: 25

V této kategorii prodáváme květ z léčivých rostlin, jako je černý Bez, který je vhodný při nachlazení a čaj z květů černého bezu pomáhá proti migréně. Dále Divizna květ, jež se využívá při kašli nebo Heřmánek pravý a Heřmánek římský.Heřmánek má blahodárné účinky, které působí proti plísním a uvolňují křeče. V naší nabídce také naleznete Hlucha...

V této kategorii prodáváme květ z léčivých rostlin, jako je černý Bez, který je vhodný při nachlazení a čaj z květů černého bezu pomáhá proti migréně. Dále Divizna květ, jež se využívá při kašli nebo Heřmánek pravý a Heřmánek římský.Heřmánek má blahodárné účinky, které působí proti plísním a uvolňují křeče. V naší nabídce také naleznete Hluchavku, Ibišek neboli Ibišek pokojový, zlepšující zažívání či Jetel červený, jeho květ má široké použití jako třeba proti průjmům. Červený jetel je rovněž možné použít na ekzémy. Zakoupit u nás lze i Kaštan, jeho květ usnadňuje odkašlávání. Dále Květ Levandule neboli Levandule lékařské je znám svými uklidňujícími účinky. Dále téžprodáváme lipový květ, který má léčivé účinky při nachlazení i horečce. Velice chutný a zdravý je taktéž sirup z lipového květu, který si může snadno připravit i doma.Další oblíbenou bylinou je Měsíček a jeho květ, který se používá k obkladům či na výrobu mastí.V naší nabídce najdete mnoho dalších léčivých bylin.

V této sekci můžete nakoupit naťe, které pochází převážně z Čech a Slovenska a částečně z dovozu. Pokud zde nenaleznete surovinu, kterou hledáte napište nám na objednavky@prodejnabylin.cz.

Zobrazují se 1 – 12 z 25 položek
na stránku
 • V lidovém léčitelství se používá vnitřně při onemocnění z nachlazení a při horečnatých onemocněních dýchacích cest a u všech onemocnění, kde je žádoucí potná kúra. Dále se užívá k tišení křečovitých stavů trávicího traktu a při nadýmání.

 • Používá se k usnadnění odkašlávání a rozpouštění hlenů při kašli, zánětu průdušek, chrapotu a při astmatické bronchitidě. Dále slouží jako prostředek diuretický a k uvolňování křečí. Používá se i zevně při bércových vředech, hemeroidech, zánětech úst a hrtanu.

 • Používá se jako protizánětlivý a dezinfekční prostředek, k uvolnění křečí a zvýšení pocení. Vnitřně působí proti nadýmání, tlumí křeče hladkého svalstva, pomáhá při léčbě zánětů močových cest a používá se na vypocení. Zevně působí proti plísním, jako dezinfekční prostředek a k urychlení hojení ran a brání tvorbě jizev.

 • Používá se obdobně jako heřmánek. Má slabší protizánětlivý a dezinfekční účinek. Upravuje trávení a uvolňuje křeče. Velké dávky vyvolávají dávení a závratě. Používá se vnitřně při křečích hladkého svalstva, při bolestivé menstruaci a při děložních, žaludečních a střevních křečích.

 • V lidovém léčitelství se používá k ulehčení odkašlávání při zánětech horních dýchacích cest, chronickém kašli a nachlazení. Kromě protizá- nětlivého působení má i mírný močopudný účinek, dále upravuje střevní činnost a reguluje stolici.

 • Používá se k uvolnění křečí, zlepšení zažívání a zvýšení tvorby žluče, má močopudný účinek, působí proti bakteriím a parazitům. Používá se k aromatizování a barvení čajových směsí a osvěžujících nápojů. Dodává jim výrazně červenou barvu a kyselejší chuť.

 • Používá se proti průjmu. Obsahuje řadu estrogenních látek a je proto vhodný k užívání v klimakteriu či při nepra- videlnostech menstruačního cyklu. Zevně se používá na ošetřování ekzémů a hnisavých ran. Používá se rovněž do čajových směsí jako přísada zlepšující chuť a vůni.

 • Používá se při revmatických onemocněních, proti srážení krve a k usnadnění odkašlávání. Příznivě ovlivňuj krevní oběh a brání tvorbě otoků. Je vhodný při zánětu horních a dolních cest dýchacích, při křečových žilách, zánětech žil, bércových vředech a hemeroidech. Velmi dobře působí při poruchách periferního prokrvení,

 • Používá se na uklidnění a proti křečovitým bolestem, jako prostředek mírně uklidňující nervy, např. při bušení srdce, předrážděnosti, migréně, závra-tích a nespavosti. Používá se také jako žaludeční prostředek při zánětech žaludku, nadýmání, průjmech a jako mírné diuretikum. Zevně se užívá do koupelí. Způsobuje překrv

 • Používá se především k vyvolání pocení u onemocnění, kde je žádoucí potná kúra, jako jsou nejrůznější infekční a horečnatá onemocnění - rýma, kašel, zahlenění dýchacích cest a zánět průdušek. Působí protizánětlivě a lehce diureticky, utišuje křeče a rozpouští hleny, proto se užívá též při onemocnění močových cest, jako

 • Používá se k uvolnění křečí trávicího traktu a podpoře tvorby žluče při špatné činnosti žlučníku a jaterních potížích. Rovněž je vhodný k běžnému popíjení místo jiných čajů při zvýšené dráždivosti trávicího taktu např. při chemoterapii. Zevně se používá k obkladům nebo na výrobu mastí, k ošetření špatně se hojicích a h

 • Používá se k uvolnění křečí trávicího traktu a podpoře tvorby žluče při špatné činnosti žlučníku a jaterních potížích. Rovněž je vhodný k běžnému popíjení místo jiných čajů při zvýšené dráždivosti trávicího taktu např. při chemoterapii. Zevně se používá k obkladům nebo na výrobu mastí, k ošetření špatně se hojicích a h

Zobrazují se 1 – 12 z 25 položek